OPPIK končí, nové programy nastoupí už v říjnu

Navštívit

Operační program Podnikání a inovace pro konkurenceschopnost

Informační portál o dotacích pro podnikatele

přináší

Pro více informací volejte
800 505 565

Dotace v novém: konkrétní opatření

Dotace v novém: konkrétní opatření

10. prosinec 2014

Ve chvíli, kdy úředníci ministerstva průmyslu zmáčknou červené tlačítko s nápisem Start evropských dotací 2014+, změní se pro podnikatele uvažující o dotacích řada věcí. Kromě tematických změn v podpoře investic, o nichž průběžně informujeme, dojde také k úpravě formálních aspektů dotačního dobrodružství.

Úředníci zodpovědní za nastavení Operačního programu Podnikání a inovace pro konkurenceschopnost (OPPIK) odkryli část chystaných změn na nedávné Výroční konferenci v pražském Hotelu Ambassador. Na jaké změny by měli být zájemci o evropské dotace připraveni?

  • Ministerstvo průmyslu posílí svůj tým odborných hodnotitelů projektů. O výběru projektů by v období 2014 – 2020 měli rozhodovat zejména interní zaměstnanci ministerstva s odpovídajícím odborným vzděláním a zkušenostmi.
  • Bude zaveden harmonogram hodnocení projektů. Lhůty pro posouzení se stanoví centrálně a žadatelé budou dopředu vědět, kdy se dozví výsledek.
  • Dnes je sice možné proti výsledkům hodnocení projektů podat námitku, od příštího roku by však možnost odvolání se proti hodnocení měla být zakotvena přímo v pravidlech programů. 
  • Na ministerstvu bude vytvořeno oddělení pro kontrolu výběrových řízení souvisejících s dotačními projekty. Zjednodušeně řečeno nebude možné bez razítka úředníků podepsat smlouvu s dodavateli. Příjemci dotace tak budou vědět, že výběrové řízení proběhlo, jak mělo, a nemusí se obávat nasmlouvaných závazků.
  • Kontroly projektů budou plánovány centrálně, čímž se zamezí zdvojování nebo ztrojování kontrol z ministerstva, CzechInvestu či finančních úřadů.

Znění OPPIK je momentálně posuzováno v Bruselu, odborníci stále předpokládají, že k vyhlášení prvních výzev dojde na jaře 2015 tak, jak avizují ministerstvo pro místní rozvoj a ministerstvo průmyslu. 

Dotazník žadatele o dotaci

Zjistěte, které dotační programy jsou pro vás vhodné.

Aktuality e-mailem

Zanechte váš e-mail, abyste o aktuálních dotačních možnostech věděli jako první

Přihlášením k odběru newsletteru souhlasím se zpracováním osobních údajů.

Nesprávný formát e-mailu.

Aktuální dotační programy

Nemovitosti - Pomoc po tornádu rekonstrukce a rozšíření objektů zasažených tornádem
Inovační vouchery nákup expertních služeb v oblasti inovací
Zobrazit vše
  • bezplatná konzultace vašeho záměru
  • příprava dotačního projektu
  • zpracování žádosti o dotaci
  • realizace výběrového řízení
  • administrace projektu po schválení dotace
Chci se poradit
Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Informace o zpracování osobních údajů