OPPIK končí, nové programy nastoupí už v říjnu

Navštívit

Operační program Podnikání a inovace pro konkurenceschopnost

Informační portál o dotacích pro podnikatele

přináší

Pro více informací volejte
800 505 565

Programy podpory OPPIK: čitelně a přehledně

Programy podpory OPPIK: čitelně a přehledně

2. červen 2015

Požádali jsme dotační odborníky, aby prostudovali znění výzev k předkládání žádostí o dotaci v hlavních programech podpory OPPIK. Podívejte se. Podařilo se nám stravitelnou formou představit dotační možnosti pro výzkum, vývoj a inovace, rozvoj malých a středních podniků, nakládání s energií i ICT a sdílené služby.

Jiří Kvíz se rozepsal o programech PotenciálInovace, které přispívají na firemní výzkum. Zatímco Potenciál umožní investice do potřebné výzkumné infrastruktury, Inovace využití spíše firmy usilující o uvedení nedávno vyvinutých produktů do výroby a na trh.

NemovitostiŠkolicí střediska pro vás zpracoval Michal Pácal a podíval se detailněji, jakým způsobem bude možné probudit brownfieldy k novému podnikatelskému životu a vytvořit vzdělávací centra pro zaměstnance. 

Milan Struna zaostřil na programy TechnologieMarketing. V obou případech se jedná o dotační tituly určené pouze pro malé a střední podniky. Z podmínek výzvy však mimo jiné vyplynulo, že na dotaci na stroje v prvním kole dosáhnou pouze začínající drobní podnikatelé.

Shrnutí programu Úspory energie připravil Daniel Žáček. Představil jak podporované činnosti, tak podmínky, za kterých bude možné dotaci získat. Věděli jste například, že v Úsporách energie musí velké podniky počítat, že si rozdělí maximálně 40 procent alokace první výzvy?

Ondřej Beránek si dal práci s programem ICT a sdílené služby. Ukazuje v něm, že bude možné získat dotaci jak na vývoj softwaru, tak na vytváření center sdílených služeb a stavbu datových center. Někde EU přispěje na mzdy, jinde na investice do majetku.

Přečtením nabídnutých textů získáte základní představu o nastavení programů a podporovaných aktivitách. Rychle se dostanete do děje. Pamatujte, žádosti o dotaci je již možné podávat. Nezvyšujte šance svých konkurentů a podejte žádost co nejdříve.  

Pro další praktické informace o dotacích OPPIK sledujte rubriku Dotační rádce >>

Dotazník žadatele o dotaci

Zjistěte, které dotační programy jsou pro vás vhodné.

Aktuality e-mailem

Zanechte váš e-mail, abyste o aktuálních dotačních možnostech věděli jako první

Přihlášením k odběru newsletteru souhlasím se zpracováním osobních údajů.

Nesprávný formát e-mailu.

Aktuální dotační programy

Nemovitosti - Pomoc po tornádu rekonstrukce a rozšíření objektů zasažených tornádem
Inovační vouchery nákup expertních služeb v oblasti inovací
Zobrazit vše
  • bezplatná konzultace vašeho záměru
  • příprava dotačního projektu
  • zpracování žádosti o dotaci
  • realizace výběrového řízení
  • administrace projektu po schválení dotace
Chci se poradit
Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Informace o zpracování osobních údajů