OPPIK končí, nové programy nastoupí už v říjnu

Navštívit

Operační program Podnikání a inovace pro konkurenceschopnost

Informační portál o dotacích pro podnikatele

přináší

Pro více informací volejte
800 505 565

Čtyřnásobné navýšení limitu výběrových řízení

Čtyřnásobné navýšení limitu výběrových řízení

22. listopad 2019

Rychlejší realizace projektů, méně administrativy, úbytek komplikovaných a mnohdy zdlouhavých výběrových řízení i následných kontrol. Tuto výraznou úlevu vám zejména u menších projektů při žádání o dotaci v rámci OP PIK přináší čtyřnásobné zvýšení limitů pro výběrová řízení. Úprava pro podnikatele platí již od 23. října 2019.

Kategorie: Novinky OPPIK

Protože kámen úrazu v procesu čerpání dotací z EU bývají často výběrová řízení na dodavatele, cesta k získání podpory je pro žadatele z OP PIK nyní mnohem jednodušší. Vejdete-li se do limitu 2 miliony Kč bez DPH, výběrové řízení realizovat nemusíte. V případě zakázek na stavební práce je limit ještě o 4 miliony vyšší, tedy 6 milionů Kč bez DPH.

Nový limit se nevztahuje na veřejné, sektorové (například ČEPS), ani dotované (s více než 50% podporou) zadavatele. „Takže zmena sa nedotkne drtivej vačšiny príjemcov v Aplikáciach. Pre tento okruh zadavateľov platí limit 500 000 Kč,“ doplňuje specialistka na oblast výběrových řízení ze společnosti enovation Monika Vojtková.

Pokud výběrové řízení v rámci OP PIK nyní zahájíte, nová úprava Ministerstva průmyslu a obchodu pro vás platí automaticky a povinně. „Nie je nutné robiť žiadne změnové řízení. Bude úplne bežné, že zadavatelia budú mať VŘ administrované podľa roznych verzíí Pravidel pro výběr dodavatelů,“ vysvětluje Vojtková.

Úprava platí od 23. 10. 2019 a řízení zahájená před tímto datem spadají stále pod úpravu předchozí. „Pre určenie verzie Pravidel pro výběr dodavatelů, ktorými sa má VŘ riadiť, nie je rozhodný dátum podania žiadosti,schválenia projektu atd., ale dátum zahájenia VŘ,“ upřesňuje Vojtková.

Při žádostech v rámci OP PIK se můžete obracet na dotační experty, kteří vám rádi poradí a celý proces usnadní. Pro bezplatnou konzultaci volejte 800 505 565 nebo pište na adresu info@oppik.cz.

Dotazník žadatele o dotaci

Zjistěte, které dotační programy jsou pro vás vhodné.

Aktuality e-mailem

Zanechte váš e-mail, abyste o aktuálních dotačních možnostech věděli jako první

Přihlášením k odběru newsletteru souhlasím se zpracováním osobních údajů.

Nesprávný formát e-mailu.

Aktuální dotační programy

Nemovitosti - Pomoc po tornádu rekonstrukce a rozšíření objektů zasažených tornádem
Inovační vouchery nákup expertních služeb v oblasti inovací
Zobrazit vše
  • bezplatná konzultace vašeho záměru
  • příprava dotačního projektu
  • zpracování žádosti o dotaci
  • realizace výběrového řízení
  • administrace projektu po schválení dotace
Chci se poradit
Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Informace o zpracování osobních údajů