OPPIK končí, nové programy nastoupí už v říjnu

Navštívit

Operační program Podnikání a inovace pro konkurenceschopnost

Informační portál o dotacích pro podnikatele

přináší

Pro více informací volejte
800 505 565

Jaké změny přinese systém MS 2014+?

Jaké změny přinese systém MS 2014+?

27. únor 2015

Úředníci ministerstva pro místní rozvoj (MMR) dokončují spolu s dodavateli informační systém MS2014+, který bude v příštích letech sloužit k podávání žádostí o dotace a administraci schválených projektů ve všech operačních programech (výjimkou jsou Program rozvoje venkova a OP Rybářství).

Kategorie: Proces dotace

V Operačním programu Podnikání a inovace pro konkurenceschopnost (OPPIK) nahrazuje MS2014+ osvědčený systém eAccount, část jeho funkcí si uchovává, částečně však ustupuje požadavkům ostatních řídících orgánů. Nejblíže se MS2014+ podobá systému Benefit. Podle posledních zpráv čeká na zkušené žadatele o dotaci řada změn. 

 

Nač se tedy připravit?

 • Firma se již nemusí registrovat u CzechInvestu. Postačí vytvoření účtu přímo v systému MS2014+. K žádosti o dotaci může mít přístup větší počet pracovníků, práva bude možné nastavit dle potřeby.
 • O chystaných výzvách se podnikatelé dozvědí alespoň s půlročním předstihem (letošního roku se toto pravidlo ještě netýká). Informace se objeví jak v systému, tak na stránkách řídících orgánů.
 • Pro možnost editace žádosti bude nutný zápis firmy v registru osob. Pokud se v něm firma nedopatřením nevyskytuje, případně jsou-li údaje nesprávné, je zapotřebí zatlačit na registr, aby data zaktualizoval. Jinak nebude možné žádost o dotaci finalizovat.
 • Nový systém bude mnohem důkladněji vyžadovat správnou evidenci výběrových řízení. Například veškerá probíhající výběrová řízení budou muset být uvedena už při podání žádosti. Povinnost se týká i záznamů o podnětech k ÚOHS.
 • MS2014+ umožní lepší přehled o průběhu hodnocení žádosti. Při zaznamenání změny obdrží uchazeč o dotaci elektronickou depeši (interní systémová zpráva, email nebo SMS), jež upozorní třeba na zpřístupnění hodnotících posudků. Nebude-li s verdiktem podnikatel souhlasit, může si s pomocí systému do 14 dnů zažádat o přezkum rozhodnutí.
 • Pravidla pro nastavení plateb budou přísnější. Vyplývá z toho nutnost lepšího odhadu financování jednotlivých etap projektu. Pokud bude například částka v žádosti o platbu vyšší než ve finančním plánu projektu, bude muset následovat změnové řízení. V jeho rámci bude nutné doložit, z jaké budoucí položky finančního plánu bude částka dorovnána.
 • V příštích měsících se počítá s možností neomezeného limitu pro nahrávání elektronických příloh.

Systém by měl být zcela připraven už pro první dubnové výzvy OPPIK. Poslední nedostatky mají být podle MMR včas odstraněny.

Dotazník žadatele o dotaci

Zjistěte, které dotační programy jsou pro vás vhodné.

Aktuality e-mailem

Zanechte váš e-mail, abyste o aktuálních dotačních možnostech věděli jako první

Přihlášením k odběru newsletteru souhlasím se zpracováním osobních údajů.

Nesprávný formát e-mailu.

Aktuální dotační programy

Nemovitosti - Pomoc po tornádu rekonstrukce a rozšíření objektů zasažených tornádem
Inovační vouchery nákup expertních služeb v oblasti inovací
Zobrazit vše
 • bezplatná konzultace vašeho záměru
 • příprava dotačního projektu
 • zpracování žádosti o dotaci
 • realizace výběrového řízení
 • administrace projektu po schválení dotace
Chci se poradit
Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Informace o zpracování osobních údajů