OPPIK končí, nové programy nastoupí už v říjnu

Navštívit

Operační program Podnikání a inovace pro konkurenceschopnost

Informační portál o dotacích pro podnikatele

přináší

Pro více informací volejte
800 505 565

„Letos budeme na trhu 10 let. Máme co sdělit a víme jak,“ říká Sales Manager společnosti enovation

„Letos budeme na trhu 10 let. Máme co sdělit a víme jak,“ říká Sales Manager společnosti enovation

5. leden 2017

V posledních době se na on-line scéně objevily 2 nové weby o dotacích. Čím se liší od podobně tematicky zaměřených a proč mají už teď početnou základnu návštěvníků? Odpovídá Sales Manager společnosti enovation Jakub Nováček.

Dotace. Téma, které zejména na konci minulého a na počátku nového roku hýbe médii. Jak se k tomu mají prehleddotaci.cz a jakfungujidotace.cz – dva zcela nové weby?

Spojuje je jen slovo dotace. Často se v praxi setkáváme s majiteli firem, kteří chtějí žádat o finance z EU, ale tápou v tom, jak postupovat. Informace psané komplikovaným jazykem úředníků jim to neusnadňují. Naopak. Cílem obou webů je tedy přehledně a jednoduše informovat o veřejné podpoře.

Od jiných webů se tedy odlišují hlavně jazykem?

To především. A také přehlednou strukturou, ve které je snadné se zorientovat. Jako jazyk každého specializovaného oboru je i „dotační“ jazyk specifický. Složité obraty a formulace se ale často dají poměrně snadno nahradit srozumitelnějšími. Oba weby usilují o to, aby návštěvník získal základní přehled, co dělat, jestliže chce o dotaci zažádat. Jestliže pak potřebuje podrobnosti, může si domluvit osobní schůzku, kterou poskytujeme bezplatně.

Typickým návštěvníkem webu je tedy žadatel o dotaci

Typickým návštěvníkem obou webů jsou majitelé podniků a firem, kteří stojí o dotaci z EU, ale nevědí, jak udělat první krok. Dále každý, kdo stojí o aktuální informace ze světa dotací, kdo chce získat rychlý přehled, na co může dotaci získat, v rámci jakého operačního programu a jak sepsat žádost o finanční podporu z EU. Vytvořili jsme jednoduché weby srozumitelné pro toho, kdo není zrovna odborník.

Co táhne návštěvníky zpět na web? Proč se vrací?

V první řadě kvůli nejaktuálnějším informacím ze světa dotací – tedy programům, které byly právě otevřeny a termínům podání dotačních žádostí. Zkrátka kvůli informacím, které se čtenář z jiných webů dozví až s určitou prodlevou. Majitelé podniků tu také zjišťují, na co mohou dotace čerpat a z jakého programu. Cílem webu není nahradit oficiální dokumenty, ale umožnit návštěvníkovi rychle se v problematice zorientovat.  

Když budu mít zájem například o dotaci EU na nový stroj, nečeká mě tedy složité proklikávání množstvím odkazů…

Stačí jen několik kliknutí a rychle zjistíte, v rámci jakého programu můžete o dotaci žádat, kolik je možné získat a na co přesně se dotace vztahuje. Stejně tak chcete-li žádat finanční podporu z EU třeba na vývoj nového produktu nebo na rekonstrukci nemovitosti. Jestliže už naopak znáte konkrétní dotační program, zjistíte, jaká jsou kritéria daného programu a zda je pro vás vhodný.

Spustili jste dva weby. Proč rovnou dva? 

Prehleddotací je určen pro ty, kteří mají o dotacích již nějaké povědomí. Pomůže upřesnit investiční záměr, případně nalézt vhodný dotační program. Web jakfungujidotace stručně informuje, jaké jsou v ČR dotace, co podporují a jak celý proces funguje. Řekněme, že je maličko laičtější. V neposlední řadě věříme, že jako dlouholetí odborníci si můžeme dovolit informovat na různých rovinách a úrovních. Že cestu k evropským penězům můžeme usnadňovat všem. 

Dotazník žadatele o dotaci

Zjistěte, které dotační programy jsou pro vás vhodné.

Aktuality e-mailem

Zanechte váš e-mail, abyste o aktuálních dotačních možnostech věděli jako první

Přihlášením k odběru newsletteru souhlasím se zpracováním osobních údajů.

Nesprávný formát e-mailu.

Aktuální dotační programy

Nemovitosti - Pomoc po tornádu rekonstrukce a rozšíření objektů zasažených tornádem
Inovační vouchery nákup expertních služeb v oblasti inovací
Zobrazit vše
  • bezplatná konzultace vašeho záměru
  • příprava dotačního projektu
  • zpracování žádosti o dotaci
  • realizace výběrového řízení
  • administrace projektu po schválení dotace
Chci se poradit
Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Informace o zpracování osobních údajů