OPPIK končí, nové programy nastoupí už v říjnu

Navštívit

Operační program Podnikání a inovace pro konkurenceschopnost

Informační portál o dotacích pro podnikatele

přináší

Pro více informací volejte
800 505 565

Mzdy výzkumníků podpoří program Aplikace

Mzdy výzkumníků podpoří program Aplikace

29. červen 2015

Mezi programy rozdělujícími podporu ze strukturálních fondů EU je program Aplikace zelenáčem. Naprosto nový program zaměřený na podporu průmyslového výzkumu a experimentálního vývoje však do jisté míry navazuje na dřívější programy TIP spravované ministerstvem průmyslu a obchodu a podobá se i programům Alfa a Epsilon, na které dohlíží Technologická agentura České republiky.

Cíle programu Aplikace mohou být pro člověka neznalého správné terminologie trochu mlhavé. Aplikace totiž podporuje využití průmyslového výzkumuexperimentálního vývoje takovým způsobem, aby tyto činnosti přispěly ke znalostem potřebným k vývoji nových produktů, materiálů, technologií či služeb. V podstatě se jedná o pokročilou činnost, jež umožní vznik inovovaných výrobků, které se neztratí ve světové konkurenci a naleznou uplatnění na domácím i zahraničním trhu.

Aplikace podpoří jak podniky všech velikostí, tak organizace pro výzkum a šíření znalostí. V obou případech bude možné se o dotaci ucházet individuálněformou konsorcia více partnerů. Způsobilým nákladem mohou být mzdy i pořízení nástrojů, přístrojů a dalšího vybavení (je podstatné podotknout, že se jedná o odpisy z hodnoty pořízeného zařízení). Evropská dotace umožní proplatit i náklady na smluvní výzkum, poznatky a patenty či dodatečné režijní náklady a ostatní provoz.

Míra podpory se liší podle velikosti podniku, podle toho, jestli se jedná o průmyslový výzkum, nebo experimentální vývoj, svůj vliv má i způsob realizace projektu (individuální činnost, nebo účinná spolupráce – alespoň jeden z podniků je malou či střední firmou, případně se jedná o mezinárodní spolupráci, nebo podnik spolupracuje s jednou či více organizacemi pro výzkum a šíření znalostí). Rozmezí podpory jednoho řešitele projektu je stanoveno mezníky 25 a 80 procent, celému projektu může mít proplaceno 70 procent nákladů v minimální výši 1 mil. a maximální 100 mil. korun.

První výzva byla vyhlášena 26. června, bezprostředně poté byl spuštěn příjem předběžných žádostí o dotaci. Alokace pro první výzvu činí 2 mld. korun, v případě předložení velkého množství kvalitních projektů je možné, že bude alokace zvýšena na 6 mld. korun. Podporu pro velké podniky lze poskytnout maximálně do výše 40 procent alokace výzvy. Každý žadatel je oprávněn předložit maximálně čtyři projekty a zachovat výstupy projektu po dobu nejméně 5 let od data jeho ukončení.

Program Aplikace nabízí podnikům vhodné podmínky pro zahájení nebo rozšíření výzkumně-vývojových aktivit. Pokud máte připraven projekt na vývoj inovativních a nových produktů, dotaci z programu Aplikace nelze nedoporučit.

Dotazník žadatele o dotaci

Zjistěte, které dotační programy jsou pro vás vhodné.

Aktuality e-mailem

Zanechte váš e-mail, abyste o aktuálních dotačních možnostech věděli jako první

Přihlášením k odběru newsletteru souhlasím se zpracováním osobních údajů.

Nesprávný formát e-mailu.

Aktuální dotační programy

Nemovitosti - Pomoc po tornádu rekonstrukce a rozšíření objektů zasažených tornádem
Inovační vouchery nákup expertních služeb v oblasti inovací
Zobrazit vše
  • bezplatná konzultace vašeho záměru
  • příprava dotačního projektu
  • zpracování žádosti o dotaci
  • realizace výběrového řízení
  • administrace projektu po schválení dotace
Chci se poradit
Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Informace o zpracování osobních údajů